Skip to main content

Wist je dat bijna 12% van alle jongeren in Rotterdam zich eenzaam voelt? In heel Nederland gaat het zelfs om 44%. Volgens cijfers uit een onderzoek van CJG Rijnmond is eenzaamheid onder jongeren in Rotterdam een toenemend probleem. Herken jij als professional de signalen, of vind je dit juist lastig? Kom jij in de praktijk jongeren tegen waarvan je vermoedt dat ze worstelen met eenzaamheid? Dan willen we graag met jou in gesprek om te leren van jouw ervaringen.

Begin 2024 zijn we gestart met het ontwikkelen van interventieprofielen voor jongeren die zich eenzaam voelen. Deze profielen helpen bij het vinden van passende interventies en begeleidingsvormen, zodat we eenzaamheid effectiever en efficiënter kunnen bestrijden.
Omdat het perspectief van professionals hierin onmisbaar is, zijn we op zoek naar professionals die we 1-op-1 kunnen interviewen over hun ervaringen met jongeren en hun ideeën over hoe deze jongeren het beste geholpen kunnen worden.

Ook jongeren zijn welkom

We spreken ook graag jongeren die zelf met eenzaamheid te maken hebben gehad. Eenzaamheid is niet alleen een probleem van ouderen; sterker nog, veel jongeren in Rotterdam ervaren weleens gevoelens van eenzaamheid. Wij willen helpen dit te verminderen, en daar hebben we hun hulp bij nodig.
We hebben een speciale flyer gemaakt voor jongeren. Deze vind je hier en onderaan de pagina.

Meedoen?

Het interview duurt maximaal 1 uur en kan zowel live als online plaatsvinden. Wil je je aanmelden? Neem dan contact op met Lavern Muller en Sharon Vos via: lp.jongeren@coalitieerbijrotterdam.nl. We kijken ernaar uit om met je in gesprek te gaan!

De interview periode loopt tot 31 januari 2025.